Hakkımızda

Sıla Grup

Sağlık Sektörüne 04.11.1997 yılında adımlarını atmaya başlayan ana firmamız, iki binli yılların başında ülkemizde büyüyen özel sağlık sektörünün gelişimine, uluslararası boyutlarda yarışmasına, yeni sahalar ve hizmet alanları oluşmasına katkıda bulunmak gayesiyle 2004 yılından itibaren SILA  adıyla reorganize olarak ; gerek özel işletmelerimizle, gerekse de Devlet ve Üniversite Hastaneleri içerisinde ‘’hizmet sunum’’ yöntemiyle sağlık hizmetlerini Türkiye’nin her köşesine kaliteli ve kesintisiz vermeye devam etmekteyiz. Devletin Sağlık Hizmetlerini  “Hizmet Alımı” ile Özel Sektör üzerinden sağlamaya başladığı öncü  firmaların başında  gelmenin, edindiğimiz  deneyimimizle  dünyanın en büyük yurt içi ve yurt dışı  anahtar teslim hastane kampüsleri projelerinde  yer almanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumlarının girmiş olduğu değişim ve gelişim sürecinde ülkemizdeki sağlık mantalitesi ve mevzuatları hızla değiştirmiştir. Diğer yandan globalleşen dünyadaki sağlık ihtiyaçları ve öncelikleri de aynı hızda değişmektedir. Bu farklılaşmayı yorumlamak, hem insan hayatına hemde işletmelerin yatırımlarına ve kalite anlayışlarına katkıda bulunmayı, derin bilgi ve deneyimleri bu sahada ihtiyaç sahipleriyle paylaşmayı gerekli kılmıştır. Geride bıraktığımız bu süreç bulunduğumuz sahada verdiğimiz hizmetlerin ne kadar gerekli ve isabetli olduğunun göstergesi olmuştur.

Türkiye’den olduğu kadar başta komşu ülkeler olmak üzere yurt dışından da sağlık hizmetleri ve yatırımlarında danışmanlık, proje ortaklığı, yatırım ortaklığı gibi teklifler alan grubumuz, bir yandan ürettiği çözüm önerileri ve projelerin haklı gururunu yaşarken, diğer yandan ülkemizin sağlık alanındaki yerinin önemli göstergelerinden biri olmuştur.

“1997 yılında çıktığımız bu yolculuğa hedeflerimizi büyüterek devam ediyoruz. Ülkemiz için üretiyor, tüm dünya ile tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Zor olanı ama doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz ve bu inancı hiç kaybetmeyeceğiz…”

Dr. İhsan ŞAHİN
Yönetim Kurulu Başkanı